Czym jest niewidzialna wycieraczka i czy warto w nią zainwestować?

Wycieraczki samochodowe pełnią bardzo ważną rolę, która polega na oczyszczaniu przedniej i tylnej szyby pojazdu, a tym samym zapewnieniu widoczności, która umożliwi płynną i bezpieczną jazdę. Wycieraczki używane są niezależnie od pory roku – mogą służyć zarówno do zbierania deszczu czy śniegu, jak i do oczyszczania szyby z kurzu i drobnych zanieczyszczeń. Czym jest popularna ostatnimi czasy niewidzialna wycieraczka? Jak się ją zakłada? Na te i inne pytania o to użyteczne akcesorium odpowiadamy w poniższym wpisie.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Coraz bardziej zaawansowane technologie wprowadzają na rynek motoryzacyjny ciekawe i co najważniejsze skuteczne rozwiązania, które pozwalają nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale także i na poprawę komfortu jazdy. Jednym z ciekawszych patentów jest niewidzialna wycieraczka, czyli rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zmotoryzowanym.

Niewidzialna wycieraczka to nic innego jak delikatna powłoka hydrofobowa, którą nakłada się na szyby samochodowe. Głównym celem niewidzialnej wycieraczki jest odprowadzenie kropel wody zbierających się na szybie. Mechanizm działania niewidzialnej wycieraczki polega na łączeniu małych kropli wody i tworzeniu z nich większych skupisk, które zdmuchiwane są z szyby przy użyciu naturalnych pędów powietrza.

Skuteczność niewidzialnej wycieraczki zależy między innymi od prędkości pojazdu – warto zaznaczyć, że przy prędkościach mniejszych niż 60km/h produkt może okazać się nieskuteczny. Z niewidzialnej wycieraczki najbardziej skorzystają więc osoby poruszające się po drogach szybkiego ruchu i autostradach, na których możliwym jest rozwijanie nieco większych prędkości.

Wyciek płynu chłodniczego – przyczyny, skutki i koszty naprawy

Niewidzialna wycieraczka – o czym pamiętać?

Niewidzialna wycieraczka to produkt, który z powodzeniem można zastosować na wszystkie szyby w samochodzie. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku szyby przedniej i tylnej, jak i szyb bocznych.

Przy nakładaniu niewidzialnej wycieraczki warto pamiętać o tym, że jej trwałość wynosi mniej więcej kilka miesięcy – trwałość konkretnego produktu będzie zależała od wielu czynników takich jak jakość czy stężenie poszczególnych składników. Dodatkowo niezwykle istotną sprawą może okazać się także kwestia odpowiedniego przygotowania podłoża oraz sama technika nakładania produktu.

Nakładając niewidzialną wycieraczkę warto pamiętać również o tym, że efekt hydrofobowy ulegnie pogorszeniu po mniej więcej 5 tygodniach od aplikacji, tym samym kolejne sesje nakładania specyfiku powinny odbywać się w jasno określonych i dobrze zaplanowanych odstępach czasowych.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Odpowiednie nałożenie niewidzialnej wycieraczki wymaga przede wszystkim dokładnego oczyszczenia szyb. Na zabezpieczanej powierzchni nie powinno być żadnych, nawet bardzo drobnych zanieczyszczeń. Dodatkowo warto zadbać również o usunięcie wszelkich rys czy zadrapań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na skuteczność produktu.

Jeżeli chodzi o samo nakładanie produktu warto podkreślić, że jest to niezwykle prosty proces, który wykonuje się przy pomocy dołączonego aplikatora. Przy nakładaniu warto pamiętać o skrupulatnym przestrzeganiu wytycznych producenta, co ułatwi szybkie i skuteczne nałożenie specyfiku.

Czy warto zainwestować w niewidzialną wycieraczkę?

Niewidzialna wycieraczka to produkt, który pomaga w znacznym zwiększeniu widoczności, a co za tym idzie również i bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdem.

Normalne wycieraczki, podczas ulewnego deszczu, mogą znacznie utrudniać widoczność, w związku z tym bardzo często niewidzialne wycieraczki to zdecydowanie bardziej skuteczne rozwiązanie.

Przeczytaj wszystko, co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu postojowym

Redakcja