Wysyłka części samochodowych w paczce

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wysyłka za pobraniem części samochodowych. Należy pamiętać, że paczkami kurierskimi wiele części samochodowych wciąż nie może być wysyłanych.

Jak wysłać części samochodowe?

Własną listę towarów zakazanych w obrocie posiada każdy przewoźnik. W tym miejscu można wymienić oleje oraz akumulatory. Paczką paletową można nadać nawet silniki. Jednak silnik powinien być pozbawiony paliwa, smarów, olejów i płynów. Większość małych produktów motoryzacyjnych dopuszczonych jest do wysyłki w standardowym obrocie kurierskim. Chodzi tu przede wszystkim o fotele, wycieraczki, kierownice, filtry oraz inne elementy wyposażenia samochodu. Elementy karoserii, zderzaki i felgi też są dopuszczone do wysyłki przez firmy kurierskie. Najważniejsze jednak, żeby części odpowiednio zapakować. Silnik samochodowy, skrzynia biegów oraz poduszki powietrzne też mogą być dostarczone za pośrednictwem firmy kurierskiej. Należy pamiętać, że na paletach muszą być umieszczone wszystkie tego typu elementy. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo naszej paczki, ale też inne produkty przewożone przez kurierów. Osoby, które mają indywidualne umowy z firmami kurierskimi również mogą wysyłać części samochodowe. W tym artykule podpowiemy, jak zapakować właściwie części samochodowe do wysyłki. Zabezpieczenie części samochodowych wysyłanych kurierem jest niezwykle ważne. Lepiej nie oszczędzać na kartonie lub folii bąbelkowej. Niektórzy sprzedawcy dodatkowo zabezpieczają części styropianem. Ważne, żeby odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę na krawędziach.

Transport części

Warto podkreślić, że pewne przesyłki mogą być uznane za niesortowalne. To spowoduje znaczne zwiększenie kosztów ich nadania. Do powyższej kategorii może być przypisanych wiele przesyłek zawierających części samochodowe. Właściwie wszystkie towary o nieregularnym kształcie uważane są za takie przesyłki. Takie paczki są też trudne w transportowaniu. Dobrze również wcześniej poznać zasady pakowania w danej firmie kurierskiej. Czasami stretch i folia bąbelkowa mogą nie wystarczyć. Niektóre rzeczy dodatkowo muszą być zapakowane w karton. Musisz pamiętać o podaniu rzeczywistych wymiarów paczki, kiedy nadajesz przesyłkę. W ten sposób można uniknąć dodatkowych opłat. Może się też zdarzyć sytuacja, że kurier odmówi odbioru towaru. Jeśli towar nie może bezpiecznie pokonać planowanej trasy to zostaje cofnięty z sortowni do nadawcy. Dosyć trudny do wysłania i zapakowania jest zderzak samochodowy. Jest on delikatny, a do tego naprawdę duży. Właśnie dlatego zderzak trzeba dobrze owinąć folią bąbelkową oraz stretchem. Na rogach można przesyłkę dodatkowo zabezpieczyć styropianem. Trzeba tak zapakować zderzak, żeby podczas transportu się nie wygiął. Na palecie powinna być oczywiście wysłana maska samochodowa. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o klapę bagażnika oraz drzwi samochodowe. Maskę trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed porysowaniem oraz uszkodzeniem. Lepiej nie oszczędzać folii bąbelkowej i kartonów. Trzeba uważać także na narożniki maski.

Redakcja