Problematyczny zawór

W każdym samochodzie istnieją elementy, które częściej niż inne sprawiają problemy. Wiele nowszych aut wyposażonych jest w system recyrkulacji spalin. Sprawia on, że pojazd emituje mniej tlenków siarki, jednak sam układ bywa zawodny.

Czyszczenie zaworu

Konieczne czasem może być czyszczenie zaworu EGR. Przez zawór ten przechodzą spaliny z układu wydechowego, wędrujące do kolektora dolotowego. Często kumulują się tam zabrudzenia, które pod wpływem temperatury przekształcają się w niebezpieczny nagar. Gdy jest go dużo, konieczne staje się czyszczenie zaworu EGR. Gdy tego nie zrobimy, narażamy się na wiele przykrych konsekwencji.

Warto o niego dbać

Nieczyszczony zawór EGR nie może się w pełni zamknąć, w efekcie czego przepuszcza do kolektora dolotowego spaliny w czasie, gdy robić tego nie powinien. Skutkiem jest obniżona moc maksymalna silnika. Żaden kierowca nie chce takich skutków ubocznych. Dlatego lepiej regularnie czyścić zawór EGR, aby wystrzegać się dalszych problemów i cieszyć w pełni sprawnym samochodem o pełnej możliwej mocy silnika.

www.swoimidrogami.pl

Redakcja