Poradnik leasingobiorcy

Samochody osobowe są tym segmentem rynku, w którym najczęściej występuje leasing. Klienci indywidualni i firmy chętnie korzystają z tego rodzaju kredytowania. Śmiało, można założyć tezę, że bez mała 50% umów podpisywanych na leasing dotyczy aut osobowych. Jednak jak widać ciężarówki i inne pojazdy też mają sporą.

Wielkie powodzenie aut poleasingowych

Dlatego właśnie auta krajowe poleasingowe z polskich salonów cieszą się tak wielkim powodzeniem. każdy nowoczesny przedsiębiorca bierze pod uwagę leasingowanie sprzętu. Lewarowanie środków trwałych jest coraz częściej stosowanym zabiegiem na odciążenie i odchudzenie zasobów firmy, przez co przedsiębiorstwa stają się bardziej elastyczne. Nie potrzebują tak dużej ilości sprzętu na własność. Nie potrzebują nawet własnych biurowców. Wszystko można wynająć. w wielu przypadkach nawet część załogi pochodzi z zasobów zewnętrznych. Firma utrzymuje jedynie niezbędne minimum zasobów do utrzymania prawidłowości działania.

I właśnie leasing daje takie możliwości. A polskie salony samochodowe dają szeroką ofertę. Finansowanie za pomocą leasingu jest łatwe i o wiele tańsze niż inne środki wspomagania płynności finansowej.

Na czym polega leasing samochodu?

Pierwszym krokiem jest wybór. Klient może wybrać w dowolnym miejscu dowolną markę i dealera, a następnie wskazać go w firmie leasingującej i czekanie na przeprowadzenie formalności.

Sposób organizacji jest tak dobry, a auta w tak dobrym stanie, że po zakończeniu cyklu spłaty, samochody znajdują kolejnego użytkownika.

Zobacz więcej podobnych artykułów na speedycja.com.pl

Redakcja