Jakie trwałe zapachy samochodowe wybrać?

Wiadomo, że podstawą dobrze prezentującego się wnętrza samochodu jest porządek: wysprzątana deska rozdzielcza, tapicerka i podłoga. Trwałe zapachy samochodowe mogą dodatkowo podkreślić efekt czystości, a jednocześnie uprzyjemnić podróż, wprowadzając kierowcę i pasażerów w dobry nastrój. Na tym jednak rola aromatycznych zawieszek wcale się nie kończy. Co warto wiedzieć na ich temat? Jak dopasować trwałe i ładne profesjonalne zapachy samochodowe?

1. Dlaczego warto kupić dobry zapach samochodowy?

2. Rodzaje zapachów samochodowych

3. Na co zwrócić uwagę, wybierając samochodowe zapachy?

Jeśli zależy ci na trwałości i intensywności zapachu, zapomnij o popularnych zawieszkach. Nie kosztują one wiele, z pewnością jednak nie są to trwałe zapachy samochodowe.

Dlaczego warto kupić dobry zapach samochodowy?

Perfumy samochodowe to nie tylko korzystne odczucia węchowe, ale również zastosowanie praktyczne. Cząsteczki zapachowe mogą skutecznie zamaskować niechciane aromaty, na przykład zapach papierosów, produktów spożywczych czy woń sierści przewożonych w aucie zwierząt. Odpowiednio mocny i trwały zapach ogranicza nawet nieprzyjemną woń z zewnątrz, jeżeli nie zatrzymały jej filtry kabinowe: woń asfaltu, spalin czy przejeżdżających śmieciarek.

Niewiele osób bierze pod uwagę fakt, że odpowiednio opakowany zapach może być ciekawym gadżetem dekoracyjnym. Możesz dopasować kolor, kształt lub skupić się na wysokiej jakości estetycznym opakowaniu.

Rodzaje zapachów samochodowych

Zapach do samochodu może przybierać rozmaite formy. Od kształtu i typu opakowania uzależniony jest także sposób montażu. Rodzaje zapachów dostępne na rynku to:

  • Zawieszki, czyli karton lub aromatyzowany papier – mocowane są na lusterku wstecznym za pomocą sznurka lub gumki. Dostępne są w wielu różnych kształtach, kolorach i nutach aromatycznych. Wadą jest z reguły krótka trwałość.
  • Zapach w postaci kuleczek żelowych zamkniętych w woreczku – długotrwały i intensywny rodzaj odświeżaczy powietrza.
  • Zapach do samochodu w spray’u – stosowany doraźnie, w wyjątkowych sytuacjach, aby zamaskować przykry aromat. To mocny zapach, ale unosi się w powietrzu przez chwilę.
  • Olejek zapachowy lub perfumy samochodowe mające postać zamkniętej buteleczki, którą wieńczy drewniany korek. Zapewniają wysoką intensywność zapachu przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę, wybierając samochodowe zapachy?

W samochodzie warto wykorzystać ładny zapach, który będzie przyjemny dla wszystkich podróżujących. Nie każda nuta cieszy się równym upodobaniem. Niektóre słodkie nuty mogą osłabiać koncentrację lub nasilać dolegliwości choroby lokomocyjnej. Nawet przy świeżych zapachach warto wybrać odświeżacz powietrza zapewniający kontrolę intensywności zapachu.

Redakcja