Tuning samochodu

Wśród rodzajów tuningu możemy wyróżnić tuning samochodu wizualny i tuning mechaniczny.
Tuning wizualny inaczej zwany optycznym dotyczy zmiany wyglądu auta na zewnątrz. Tego rodzajom zmianom mogą zostać poddane zderzaki, zarówno tylne jak i przednie, progi, lampy oświetleniowe, spojler przedni i tylny, splittery, dyfuzory wpływające na aerodynamikę auta, co powoduje lepszą przyczepność auta do podłoża.
Tuningowi optycznemu można również poddać felgi. Zyskują one w ten sposób lekkość, która w znacznym stopniu poprawia przyśpieszenie auta.
Tuning optyczny obejmuje również lakieru auta. Polega on na pomalowaniu elementów karoserii specjalną farbą. Farba może również zostać zastąpiona specjalistyczną folią z dodatkiem karbonu. Jest to technika dość droga, w porównaniu do klasycznego lakierowania.
Tuning wizualny może objąć swoim obszarem również szyby. Szyby, które mogą zostać poddane zmianom to są szyby boczne i tylne. W tym przypadku tuning polega na oklejeniu szyb specjalistycznymi foliami. Należy w tym przypadku przestrzegać przede wszystkim norm bezpieczeństwa i wymogów prawa.
Tuning mechaniczny w porównaniu do tuningu wizualnego jest o o wiele droższym przedsięwzięciem. Najbardziej popularną modyfikacją wśród tuningu mechanicznego jest chip tuning, który polega na zmianie oprogramowania silnika. Zmiana ta prowadzi do zwiększenia wydolności silnika do dziesięciu procent.
Kolejną mechaniczną modyfikacją może być tuning zawieszenia, który polega na obniżeniu lub podwyższeniu zawieszenia, poprzez zastosowanie elektronicznych elementów.
Często stosowaną zmianą jest tuning układu wydechowego, który polega na zmianie układu początkowego i wydechu końcowego.

hertz.net.pl

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.