Jakie pokrowce samochodowe na fotele wybrać?

Pokrowce samochodowe wykorzystuje się w różnych celach, ale jedno jest pewne – bez nich twoje auto nie będzie kompletne. Nie powinieneś zatem z nich rezygnować. Zamiast tego postaraj się zainwestować w takie obicia, które posłużą ci jak najdłużej. Do ich głównych zadań będzie należeć ochrona tapicerki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także gwarantowanie wygody kierowcy oraz pozostałym pasażerom. Pokrowce samochodowe na fotele są po prostu niezastąpione. Jeżeli więc podejmiesz już decyzję, że chcesz je kupić, postaraj się tylko wybrać spośród nich coś takiego, z czego na pewno będziesz potem zadowolony.

Jakie pokrowce są najlepsze?

Dobre pokrowce muszą idealnie pasować do twojego samochodu. Nie możesz więc zdecydować się na zakup czegoś, co nie będzie kompatybilne z twoim modelem pojazdu, nawet jeśli uznasz to za najpiękniejszy wyrób na świecie. Do wyboru masz natomiast dwa najpopularniejsze typy pokrowców. Pierwszy z nich to pokrowce miarowe, drugi – pokrowce uniwersalne.

Miarowe są oczywiście znacznie droższe od uniwersalnych, ponieważ wykonuje się je na zamówienie i według specjalnych kryteriów ustalanych przez klienta. W ich przypadku masz jednak tę gwarancję, że na pewno zostaną idealnie dopasowane do modelu auta. Pokrowce uniwersalne to z kolei ekonomiczna propozycja dla przeciętnych kierowców. Z uwagi na znacznie niższą cenę są częściej wybierane przez klientów, ale sięgając po nie, musisz mieć na uwadze to, że jeśli źle je dopasujesz do auta, okażą się totalnie bezużyteczne.

Czym różnią się pokrowce samochodowe?

Wszystkie pokrowce samochodowe na fotele różnią się od siebie także sposobem wykonania. Produkuje się je na ogół z kilku materiałów. Zapoznaj się zatem z ogólną charakterystyką wszystkich tych tworzyw, a sam zdołasz określić, które z nich najbardziej pasuje do ciebie i twojego pojazdu. Pierwszy materiał to welur. Charakteryzuje go przyjemna w dotyku, bardzo miękka struktura. To gwarancja dużej wygody i wysokiego komfortu, ale także perfekcyjnej wytrzymałości i odporności na ewentualne zniszczenia.

Sporym plusem weluru może być również to, że jest on obojętny na zmiany temperatury otoczenia. Ani się nie nagrzewa, ani się nie wychładza. Zawsze zachowuje swoją pierwotną temperaturę, dzięki czemu z powodzeniem możesz go używać i podczas lata, i podczas zimy. Zwróć jednak także uwagę na inne materiały wykorzystywane przy produkcji pokrowców samochodowych, czyli m.in.: żakard, alcantarę oraz skórę ekologiczną. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Spróbuj zatem samodzielnie je porównać, by wybrać coś na miarę twoich potrzeb.

Redakcja