Czemu warto zdecydować się na zakup używanych opon?

Opony to jeden z tych elementów auta, które w największym stopniu wpływają na bezpieczeństwo, osiągi, zużycie paliwa oraz komfort jazdy. Przy zmianie ogumienia nie zawsze jednak musicie decydować się na nowe opony. Na rynku znajdziecie bowiem szeroki wybór opon używanych z bieżnikiem zapewniającym pełne bezpieczeństwo. Oferowane ogumienie z drugiej ręki to sposób na spore oszczędności, bez jednoczesnego rezygnowania z przyczepności i wygody.

Opony używane do samochodów osobowych i dostawczych – sprzedaż opon z drugiej ręki

Używane mogą być znacznie tańsze niż nowe, co dla wielu kierowców ma duże znaczenie. By jednak ich eksploatacja była bezpieczna i przyjemna, zakup warto dobrze przemyśleć. Przed podjęciem decyzji o zakupie danego kompletu należy upewnić się, że opony są w dobrym stanie i mają wystarczającą głębokość bieżnika. Sprawdźcie je też pod kątem ewentualnych pęknięć, nacięć ani innych uszkodzeń.

Ważna jest ponadto data produkcji opon (DOT). Jeśli to możliwe, dowiedzcie się też, jak długo opony były używane i w jakich warunkach. Opony, które były eksploatowane w trudnych warunkach lub były używane przez dłuższy czas, mogą być bardziej zużyte.

Używane opony – dopasuj je do swojego stylu jazdy i ciesz się wysokim poziomem bezpieczeństwa

Opony używane możecie kupić bezpośrednio od poprzedniego właściciela lub w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży. Zdecydowanie wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ta druga opcja. To sklep odpowiada bowiem za dokładne sprawdzenie każdego kompletu pod kątem zużycia, przeterminowania lub uszkodzeń. Dzięki temu zyskujecie pewność co do tego, że kupujecie opony w dobrym stanie, które posłużą jeszcze kilka lat. Jednocześnie wydajecie znacznie mniej niż w przypadku zakupu nowego ogumienia.

Używane czy nowe opony? Czy opony nowe zawsze są lepszym wyborem? 

Zakup używanych opon to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też wyraz troski o planetę. Kupując produkt, który ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne, wspieracie ideę recyklingu. Wybierając używane opony, pomagacie też zmniejszyć ilość odpadów i dokładacie swoją cegiełkę do działań mających na celu natury.

Zakup ogumienia z drugiej ręki. Ciesz się komfortem w trakcie jazdy bez zbędnych wydatków

Planując zakup nowych opon, rozważcie wybór ogumienia używanego. Nie rezygnując z bezpieczeństwa i wygody, możecie w ten sposób zaoszczędzić sporą sumę i zadbać o środowisko. Szeroki wybór sprawia zaś, że każdy znajdzie komplet dopasowane do swoich potrzeb i preferowanego stylu jazdy.

Artykuł sponsorowany

Redakcja