Płyn do chłodnic Borygo

Borygo jest znanym na rynku płynem wielosezonowym, jakie jest wykorzystywany do chłodnic samochodowych. Ma on za zadanie ochronić elementy układu chłodzenia w aucie przed korozją oraz zapewnić trwałość części gumowych. To uniwersalne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który pragnie zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Czym cechuje się Borygo 5l? Dlaczego warto na niego postawić?

Borygo 5l bardzo dobrze sprawdzi się w układach chłodzenia silników:

  • aut dostawczych,
  • aut osobowych,
  • autobusów,
  • sprzętu wojskowego,
  • aut ciężarowych,
  • ciągników rolniczych,
  • maszyn budowlanych.

Warto podkreślić, że płyn można mieszać z innymi płynami do chłodnic, jakie bazują na glikolu monoetylowym. Płyn Borygo jest ciekawą opcją, jaka nadaje się w większości układów chłodzenia. Skorzystają z niego pojazdy posiadające chłodnice mosiężne lutowane oraz aluminiowe. 

Zalety płynu Borygo 5l

Wśród zalet nie należy zapominać o temperaturze krystalizacji, jaka wynosi -35 stopni. Dzięki temu zapewnimy skuteczną ochronę metalu przed korozją, jak i zabezpieczymy układ chłodzenia przez zamarzaniem zimą i przegrzaniem latem. Borygo 5l to produkt wydajny, który posłuży nam przez bardzo długi czas i sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Okazuje się, że płyn do chłodnic ulega rzadkiej wymianie, lecz należy regularnie kontrolować jego stan. Samochód zadbany jest odpowiednio przygotowany do każdej podróży, a układ chłodzenia ulega ochronie. Kolejnym plusem jest to, że płyn do chłodnic zabezpiecza silnik przez zamarzaniem i ogranicza zjawisko kawitacji (gwałtownej przemiany z fazy ciekłej w fazę gazową). Niezwykle ważne jest to, że płyn do chłodni jest jednym z najważniejszych płynów, jakie współpracują z silnikiem. 

Uniwersalny produkt

Borygo to produkt uniwersalny, który często jest stosowany w każdym samochodzie. Pamiętajmy o tym, że bez niego nie ma mowy o sprawnej pracy układu chłodniczego. Na uznanie zasługuje fakt, że Borygo wytrzymuje temperaturę do -35 stopni Celsjusza. Zastosowanie płynu da nam pewność skutecznej ochrony przed korozją oraz dobrej współpracy produktu w każdych warunkach atmosferycznych. 

Niezwykle ważne jest także to, że płyn Borygo 5l spełnia wymogi dla płynów niskokrzepnących do układu chłodzenia silnika spalinowego, jaki określony jest Polską Normą PN-C-40007:2000. Wyrób posiada również Certyfikat Zgodności i certyfikat na znaj bezpieczeństwa. Dochodzi do zniwelowania ryzyka wytrącania się kamienia kotłowego. Płyn posiada w składzie dodatki przeciwpienne, przeciwkorozyjne i stabilizujące rezerwę alkaliczną. 

Redakcja