Nowoczesne zabezpieczenie antykradzieżowe dla Twojego auta

Technologia wciąż idzie do przodu. Jeszcze 20 lat temu mało kto wyobrażał sobie swobodną komunikację za pośrednictwem video, tymczasem dzisiaj to codzienność. Co i rusz zaskakują nas nowinki techniczne, które usprawniają codzienne funkcjonowanie. Nie inaczej jest w świecie motoryzacji.

W ciągu ostatnich lat samochody zdecydowanie się zmieniły. Producenci idą co raz dalej w ulepszeniach osiągów i komfortu użytkowania. Niestety pozostawia to wiele cyfrowych furtek dla złodziei, którzy chętnie to wykorzystują. Najnowsze metody kradzieży wymagają nowoczesnych zabezpieczeń antykradzieżowych dla auta i właśnie tym zajmiemy się w tym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne metody kradzieży wymagają nowoczesnych zabezpieczeń antykradzieżowych

Jakie metody kradzieży samochodów możemy uznać za nowoczesne? Takie, które wykorzystują technologie cyfrowe, a nie metody mechaniczne. Innymi słowy, jeśli złodziej nie używa różnego rodzaju narzędzi do sforsowania zamków, czy też uruchomienia zapłonu ręcznie, możemy mówić o kradzieży cyfrowej.

Nowoczesna metoda kradzieży na walizkę

Jest kilka popularnych metod kradzieży opartych na zaawansowanej technologii. Jedną z nich jest kradzież „na walizkę”. Furtką, która umożliwia ten sposób jest system keyless, czyli bezkluczykowe otwieranie oraz uruchamianie auta. System działa w oparciu o pilot do samochodu. Wysyła on sygnał do komputera pokładowego auta, który samochód musi poddać autoryzacji. Jeśli się powiedzie, drzwi się otwierają, a silnik jest gotowy do odpalenia. To wszystko odbywa się bez wyjmowania kluczyka z kieszeni.

Kradzież „na walizkę” w wysublimowany sposób oszukuje ten system. Do procederu potrzebne są dwie walizki – jedną z nich umieszcza się przy samochodzie, natomiast drugą posiada złodziej, który podąża za właścicielem auta. Walizki przedłużają sygnał z kluczyka, który dociera do komputera pokładowego w samochodzie. Efektem jest otworzenie drzwi oraz możliwość uruchomienia silnika.

Kradzież na gameboya – nowoczesny sposób na kradzież

Jednak to nie jedyna taka metoda – równie popularna wśród złodziei jest kradzież na gameboya. To urządzenie nie wymaga podążania za właścicielem. Gameboy łączy się z komputerem pokładowym podając mu fałszywy klucz, który jest nie do odróżnienia od prawdziwego. W związku z tym samochód jest otwierany i gotowy do działania. Dla zwykłego przechodnia nie wygląda to nawet na kradzież – ot ktoś stoi przy aucie z urządzeniem w ręku, a następnie wsiada jak do swojego samochodu. Dlatego też jest to idealny sposób na duże skupiska ludzi – parkingi przy centrach handlowych, festiwalach czy innych zgromadzeniach.

Prostota i bezpieczeństwo IKOL SVR – zabezpieczenie antykradzieżowe, którego nie da się oszukać

Jak więc uchronić się przed metodą kradzieży, która nie dość, że nie zostawia widocznych śladów, to nie wzbudza absolutnie żadnych podejrzeń? Odpowiedź jest prosta – trzeba iść z duchem czasu i wyposażyć auto w nowoczesne zabezpieczenie antykradzieżowe, które umożliwia odzyskanie samochodu po kradzieży. Właśnie tak działa IKOL SVR.

System IKOL jest oparty na nadajnikach radiowych, które pozwalają na lokalizację samochodu po kradzieży. Po montażu w aucie pozostają uśpione, natomiast Centrum Operacyjne IKOL uruchamia je po zgłoszeniu kradzieży. Wtedy zaczynają nadawać sygnał, który jest możliwy do namierzania dzięki specjalnym komputerom ekipy poszukiwawczej. Złodziej nie ma szans na znalezienie zabezpieczenia – nie można go w żaden sposób namierzyć, a miejsce montażu zna tylko Instalator. Nie da się go również w żaden sposób oszukać, ani zagłuszyć – sygnał radiowy jest odporny na takie działania.

To proste, choć zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwala na kompleksową ochronę samochodu po kradzieży. Jego skuteczność wyrobiona przez lata doświadczeń to 98% – obecnie jest to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku zabezpieczeń samochodu.

Synergia technologii to najlepsze nowoczesne zabezpieczenie antykradzieżowe

IKOL SVR Sky – nadajnik radiowy i monitoring GPS

IKOL SVR jest dostępny w kilku wariantach, a niektóre z nich łączą różne technologie, dzięki czemu są przydatne nie tylko podczas kradzieży, ale też w codziennym użytkowaniu. Jednym z nich jest IKOL SVR Sky, który dodatkowo posiada moduł GPS. Dzięki niemu można monitorować różne parametry samochodu, takie jak:

  • Historia przejazdów
  • Poszczególne podróże
  • Prędkość
  • Napięcie w akumulatorze
  • Odłączenie zasilania
  • Próbę zagłuszenia sygnału GPS

Ostatnia z wymienionych, czyli próba zagłuszenia sygnału GPS, jest jednocześnie wczesnym sygnałem ostrzegawczym o kradzieży samochodu. Dzięki lokalizatorowi GPS można więc zareagować jeszcze przed dokonaniem kradzieży lub bardzo szybko ją zgłosić. Dzięki temu ekipa poszukiwawcza IKOL oraz policja zyskują czas, który jest bardzo cenny. Jeśli auto zdąży dojechać do dziupli złodziei, najprawdopodobniej zostanie rozebrane na części, a tym samym spadnie szansa na jego odzyskanie.

IKOL SVR Dashcam – lokalizator GPS, nadajnik radiowy i kamera samochodowa w jednym

Druga wersja wyposażona w dodatkowe usługi to IKOL SVR Dashcam, która łączy aż 3 technologie –  nadajniki radiowe, GPS oraz kamerę samochodową. Jest to kontrola na najwyższym poziomie, ponieważ poza danymi z monitoringu GPS oferuje jeszcze podgląd na wnętrze auta oraz przez przednią szybę. Można więc ująć na wideo wizerunek złodzieja, a także kierunek, w którym się udał.

Dashcam posiada jeszcze jedną ważną opcję – możliwość transmisji na żywo. Dzięki temu można być w stałej łączności z samochodem i podglądać, czy wszystko z nim w porządku. Kamera samochodowa oferuje wysoką jakość, wizję nocną oraz reakcje na wybrane zdarzenia, np. wstrząsy czy wydarzenia parkingowe. W przypadku niepokojących zdarzeń nagrywanie włącza się automatycznie – nie trzeba dodatkowo myśleć o jego uruchomieniu, co jest szczególnie przydatne w stresujących momentach.

Wisienką na torcie jest dedykowana aplikacja, który służy do obsługi systemów Dashcam i Sky. Włączając ją użytkownik ma zdalny dostęp do wszystkich informacji, może więc kontrolować pojazd z domu lub dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Aplikacja jest stale udoskonalana oraz posiada pełne wsparcie techniczne – w razie kłopotów należy się skontaktować z obsługą techniczną, która sprawnie rozwiązuje wszystkie problemy i rozwiewa wątpliwości.

Sprawdź więcej informacji o nowoczesnych zabezpieczeniach antykradzieżowych

Nowoczesne zabezpieczenia antykradzieżowe to od lat specjalność firmy IKOL. System został obdarowany zaufaniem tysięcy kierowców, a Ci, którym przytrafiła się kradzież, dziękują sobie w duchu, że wyposażyli samochód w odpowiednie zabezpieczenie. Dołącz do grona zadowolonych kierowców, którzy od lat korzystają ochrony i kontroli pojazdów! Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z IKOL lub wejdź na stronę ikol.pl, gdzie wyczerpująco opisano cały system.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja