Michelin – sprawdź popularne opony tego producenta

Francuski gigant Michelin to jeden z największych dostawców opon na świecie. Producent skupia się na tworzeniu ogumienia z segmentu premium o najwyższych możliwych parametrach zapewniających bezpieczeństwo i komfort jazdy. Co ciekawe, współpracuje z nim polska marka Kormoran. Dziś jednak o trzech najpopularniejszych modelach znanego na całej planecie koncernu.

Michelin Alpin 6 – najlepsze opony zimowe na rynku?

Na początku chcemy opisać model Alpin 6 francuskiego producenta, ogumienie zostało wyposażone w technologię EverGrip, (tłum. zawsze przyczepna) – mamy na myśli oczywiście oponę. Chcemy zaznaczyć, że nie chodzi w tym przypadku, tylko i wyłącznie o efektywne hamowanie i krótką jego drogę w przypadku jazdy po mokrej nawierzchni, ale również przyspieszanie, bo opona Alpin 6 bez dwóch zdań została stworzona do samochodów o mocnych silnikach i dynamicznym starcie. To jednak nie koniec, ogumienie oferuje wysoki przebieg, jest bardzo trwałe, co na pewno docenią fani jazdy na jednym komplecie przez kilka dobrych sezonów.

Opony Michelin Alpin 6 zyskały symbol 3PMSF, który mówi o wysokiej przyczepności i przystosowaniu ogumienia do jazdy zimą. Dlaczego ten model uznawany jest za jeden z najlepszych w swojej kategorii? Duża w tym zasługa samych liczb, na etykiecie UE znajdziemy informacje o testach, jak wypada Alpin 6? Klasa A dla drogi hamowania na mokrej nawierzchni i klasa C w przypadku efektywności paliwowej. Co więcej, zaledwie 69 decybeli wytwarzanego hałasu podczas pracy, a więc wynik plasujący model w czołówce, a to przecież ogumienie premium i do tego zimowe!

opony

Michelin E Primacy – model idealny na lato

Tym razem opona letnia dla wszystkich, którzy poważnie myślą o środowisku dlaczego? Technologia, jaką opracowali francuscy badacze, pozwoliła stworzyć ogumienie o bardzo wysokiej efektywności energetycznej. Michelin E Primacy to niekwestionowany lider w tej kategorii, oczywiście efektywność paliwowa po testach została oznaczona klasą A, ale nie mogło być inaczej.

Jak z przyczepnością? Niewiele gorzej, bo klasa B w testach długości drogi hamowania to znakomity wynik. Opona E Primacy tak jak jej zimowy poprzednik ma technologią EverGrip, a do tego MaxTouch, czyli system optymalizacji kontaktu opony z podłożem, obszar ten zawsze jest maksymalnie duży.

CrossClimate+ – opony całoroczne Michelin

Na koniec opona całoroczna Michelin CrossClimate+, model opracowany z myślą o najwyższej możliwej trwałości. Dzięki temu wymiana na nowy model nastąpi po wielu sezonach jazdy. To wersja certyfikowana znakiem 3PMSF, wyposażona w technologię EverGrip tak jak i poprzednicy. Świetnie radzi sobie na suchej i mokrej nawierzchni, o czym świadczą testy.

Z etykiety wyczytamy dwie charakterystyczne litery B, które odnoszą się zarówno do efektywności paliwowej, jak i drogi hamowania na mokrej nawierzchni – czy mogło być lepiej? Wzmacniana CrossClimate+ dostępna jest w różnych wymiarach o zmiennych indeksach prędkości i nośności. Model, jak i pozostałe dziś opisywane godny polecenia!

Redakcja