Krótkoterminowy czy długoterminowy wynajem wózków widłowych?

Zakup wózka widłowego to nie zawsze najlepsze rozwiązanie dla firmy. Szczególnie że dziś mamy znacznie więcej propozycji, które minimalizują koszty związane z prowadzeniem działalności. Jednym z nich jest wynajem sprzętu niezbędnego w pracy. Firmy, które się w tym specjalizują, oferują wynajem krótko- i długoterminowy. Który z nich wybrać?

Wybierz firmę oferująca dwie możliwości wynajmu wózka widłowego

Warto zaznaczyć, że nie każda firma zajmująca się wynajmem sprzętu oferuje te dwie możliwości. Jeśli interesuje Cię wynajem wózków widłowych, Łódź jest miastem, w którym z całą pewnością znajdziesz firmę oferującą dwie opcje. Oferta ta jest skierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Kiedy jednak skorzystać z krótko- a kiedy z długoterminowego wynajmu sprzętu?

Krótkoterminowy wynajem wózka widłowego – dla kogo?

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych sprawdzi się, gdy:

  • dotychczasowy sprzęt uległ awarii,
  • potrzebujemy sprzętu jednorazowo,
  • chcemy przetestować poszczególne modele wózków widłowych.

 

Kiedy posiadany wózek widłowy ulegnie awarii, wynajem sprzętu pozwoli uniknąć przestojów w pracy. Zwykle jeden dzień wystarczy, aby uporać się z awarią posiadanego widlaka. Takie rozwiązanie nie przeciąży w żaden sposób budżetu i będzie znacznie lepsze od zaprzestania prac do momentu, kiedy poprzedni sprzęt nie powróci do użytku.

Długoterminowy wynajem wózka widłowego – dla kogo?

Nie zawsze awaria dotychczas wykorzystywanego widlaka może zostać usunięta w jeden dzień. Nie warto jednak decydować się na zakup nowego sprzętu, kiedy wiemy, że poprzedni wróci do użytku. Wówczas najlepsze rozwiązanie to długoterminowy wynajem wózka widłowego.

 

Wynajem wózka widłowego to skuteczne rozwiązanie nie tylko na krótką metę. Sprawdzi się ono w przedsiębiorstwach, w których brakuje budżetu na nowy, czy nawet używany sprzęt. W przypadku tego drugiego ponosimy większe ryzyko, nie zawsze wiedząc, jak długo widlak był eksploatowany.

 

Z długoterminowego wynajmu wózka widłowego warto skorzystać:

  • kiedy nie chcemy jednorazowo przeznaczać dużego budżetu na zakup urządzenia,
  • na początku prowadzenia działalności,
  • kiedy nie chcemy brać na siebie obowiązku serwisowania widlaka.

 

Wiele firm oferujących wynajem wózków widłowych, dba o swoich stałych klientów. Wówczas mogą oni wybrać korzystny, comiesięczny abonament, który nie obciąża tak mocno budżetu firmy, jak zakup maszyny. Co ważne koszty wynajmu można wliczyć w koszty uzyskania przychodu przedsiębiorstwa.

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja