Jak sfinansować elektrycznego Volkswagena ?

Volkswagen to firma, która odważnie działa w sektorze elektrycznych samochodów. Koncern ma ambicję dominowania na tym rynku w niedalekiej przyszłości. Już teraz modele Volkswagena z rodziny ID są doskonale znane każdemu miłośnikowi elektryków. Są to pojazdy zaprojektowane od podstaw do potrzeb układu elektrycznego. Czy warto zainteresować się elektrycznymi propozycjami od koncernu motoryzacyjnego z Niemiec? Jak sfinansować zakup nowego elektryka spod znaku VW? O tym w poniższym tekście.  

Jakie zalety mają samochody elektryczne od VW? 

Zakup elektryka to trudna decyzja. W tematyce samochodów elektrycznych ciągle panuje jeszcze wiele mitów. Jednak zakup samochodu elektrycznego to rozwiązanie, które ma swoje niekwestionowane zalety. Volkswagen elektryczny to pojazd, który pod względem właściwości i parametrów wpływających na komfort użytkowania nie odbiega od swoich spalinowych kolegów. Koszt przejechania 100 kilometrów samochodem elektrycznym jest ciągle konkurencyjny w porównaniu do kosztów utrzymania samochodów napędzanych benzyną. Samochód elektryczny to pojazd znacznie cichszy i mniej awaryjny od tradycyjnych rozwiązań.  

Dopłata do elektryka. Ile można otrzymać? 

Cena samochodu elektrycznego może wydawać się wysoka. Jednak istnieje doskonały sposób na jej obniżenie. Jest nim dofinansowanie z programu rządowego „Mój Elektryk”. Dzięki dofinansowaniu nasz nowy Volkswagen elektryczny może być znacznie tańszy. Ile wynosi dotacja do samochodu elektrycznego? Osoby fizyczne mogą otrzymać dotację aż do 27000 złotych. Dla firm przewidziane jest jeszcze wyższe dofinansowanie. Może ono wynieść do 70000 złotych. Jak sfinansować elektrycznego Volkswagena? Z pomocą przychodzi VW FS, czyli Volkswagen Financial Service. Pod tą nazwą kryją się usługi bankowe świadczone dla klientów firmy Volkswagen. 

Jak sfinansować zakup nowego pojazdu? 

Po wybraniu odpowiedniego modelu VW i otrzymaniu dopłaty czas przejść do meritum. VW FS oferuje trzy modele sfinansowania zakupu nowego Volkswagena. Pierwszym z nich jest tradycyjny kredyt. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują zakupić Volkswagena na stałe. Drugim modelem finansowania jest kredyt jak abonament. W tym modelu kredytobiorca spłaca koszt utraty wartości pojazdu. Po upływie umowy może pojazd zwrócić. Zaletą tego rozwiązania jest znacznie niższa rata w porównaniu z tradycyjnym kredytem. Volkswagen Financial Services oferuje również leasing konsumencki. Z pewnością każdy miłośnik elektryków znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości.

Redakcja