Jak łatwo pozbyć się starego samochodu?

Wymiana samochodu najczęściej wiąże się nie tylko z wysiłkiem finansowym, ale i z koniecznością zainwestowania czasu oraz dużą cierpliwością. Z jednej strony trzeba zaangażować się w żmudne poszukiwanie pojazdu, który będzie nam odpowiadał, a drugiej – w pozbycie się poprzedniego auta. My skupimy się na ostatniej kwestii. 

Bez względu na to, czy kupujemy kolejny samochód w salonie, czy z rynku wtórnego, najczęściej zależy nam po prostu na tym, żeby wymienić dotychczasowy pojazd, a tego ostatniego się pozbyć. Niestety, często jest tak, że im starsze auto, trudniej znaleźć dla niego nowego właściciela. Podpowiadamy, jak łatwo pozbyć się starego samochodu. 

Sprzedaż przez ogłoszenie

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wystawienie samochodu na sprzedaż i ogłoszenie tego w różnych portalach internetowych – od lokalnych po ogólnopolskie. Jednak to najczęściej opcja dla tych osób, którym się nie spieszy ze sprzedażą poprzedniego auta, bo na przykład mają już środki na zakup kolejnego pojazdu i mają warunki, żeby przechowywać dwa samochody. Rozwiązanie z ogłoszeniami jest jednak dość uciążliwe. Nie dość, że trzeba zrobić atrakcyjne zdjęcia, umieścić ofertę w portalach (najlepiej działa wyróżniona, co jest dodatkowo płatne), to jeszcze długo może nie odezwać się żaden potencjalny kupiec. 

Skup aut – komfortowe rozwiązanie

Alternatywą dla sprzedaży samochodu poprzez serwisy ogłoszeniowe jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm. W internecie lub prasie drukowanej często można zobaczyć anonse typu „skup aut Gdynia” i analogicznie dotyczących różnych innych miast. Wystarczy skontaktować się z taką firmą i uzgodnić szczegóły transakcji, a często jeszcze tego samego dnia pod naszym domem pojawi się laweta, która zabiera stary samochód, a my otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie szybkie i wygodne. Nie trzeba tracić czasu na ogłoszenia czy spotkania z potencjalnymi kupcami. 

Złomowanie auta

Jeśli mamy dość stare auto i w dodatku w złym stanie technicznym, a jego naprawa wymagałby dużych nakładów finansowych, warto wziąć pod uwagę zezłomowanie samochodu. To jedyny legalny sposób, żeby pozbyć się takiego pojazdu i jednocześnie pozbyć się kłopotu. Część firm, które skupują samochody, zajmuje się również kasacją pojazdów, więc można zapytać o takie usługi również pod takim adresem. Ponadto w większości miejscowości lub ich pobliży znajdziemy bez problemu stację demontażu pojazdów.

Zakup samochodu, który spełni nasze oczekiwania, zabiera niekiedy dużo czasu. Jednak jeszcze więcej czasu może zabrać sprzedaż poprzedniego auta. Jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy, najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług firmy, która skupuje używane pojazdy.

  

Redakcja