Ile płacą skupy samochodów?

Dla wielu kierowców, możliwość szybkiego spieniężenia auta jest bardzo wygodna w wielu sytuacjach. Wiele osób zastanawia się, czy można w takim wypadku odsprzedać samochód w korzystnej cenie. Wyjaśniamy, ile płacą skupy samochodów!

Skup samochodów – dlaczego to się opłaca?

Nie każda osoba zna się na motoryzacji, a niektórzy zwyczajnie nie mają czasu, aby zająć się sprzedażą samochodu na własną rękę. Wystawianie ogłoszeń na rozmaite portale internetowe i nieustanna konieczność spotkań z potencjalnymi kupcami jest nie tylko uciążliwa, ale również może trwać bardzo długo. Coraz większą popularnością cieszą się zatem punkty, które odkupują używane pojazdy. Można spieniężyć w nich samochód otrzymując gotówkę od ręki, co przekłada się na oszczędność czasu i nerwów.

Bardzo często pada jednak pytanie – ile płacą skupy samochodów? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy skup ma swój indywidualny taryfikator. A biorą pod uwagę dosłownie wszystko:

  • marka i model pojazdu,
  • rok produkcji,
  • ogólny stan pojazdu,
  • napęd,
  • silnik,
  • wiele innych parametrów.

Dobry punkt skupu pojazdów to taki, w którym pracownicy podchodzą do każdej propozycji indywidualnie. Interesują się samochodem, dokonują dokładnych oględzin, słuchają historii pojazdu i dopiero na tej podstawie – szacują jego wartość. Dzięki temu, można prawidłowo dokonać sprawiedliwej wyceny, korzystnej dla obu stron.

Ile płacą skupy aut?

Aby mieć pewność, że nasz pojazd został prawidłowo wyceniony, należy udać się do miejsca zatrudniającego doświadczonych specjalistów i fachowców. Tylko wtedy, na podstawie wieloletniego doświadczenia można bezbłędnie wycenić każdy pojazd. Pamiętaj, aby upewnić się, że dany skup nie bierze pod uwagę wyłącznie stawek rynkowych, lecz również innych wytycznych.

Zanim dokonamy sprzedaży, pracownicy powinni dokładnie obejrzeć auto i poprosić właściciela o przedstawienie historii pojazdu i dokładny opis wszelkich wad. Nawet, jeżeli dysponujemy samochodem z dużym rocznikiem, ale jest on w dobrym stanie, możemy wciąż dostać za niego pokaźną sumę. Jeżeli profesjonalista jest doświadczony, tak czy tak wykryje wszelkie uszkodzenia i rzeczy, które wymagają naprawy. Dlatego nie warto ukrywać uszkodzeń pojazdu celem zawyżenia jego wartości.

Wybieraj renomowane skupy, które mają dobre opinie w Internecie i nie tylko. Takie miejsce będzie zawsze starało się zaproponować uczciwą i możliwie jak najbardziej korzystną dla obu stron cenę. Pamiętajmy jednak, że nie będzie to 100% faktycznej wartości pojazdu, ponieważ skupy też muszą na tej transakcji zarobić.

Chcesz odsprzedać auto za gotówkę? Polecamy niezawodny skup aut Warszawa!

Jest to przeważnie jednak niewielka prowizja, która rekompensuje maksymalne przyspieszenie oraz uproszczenie procesu sprzedaży.

Ile płacą w skupie samochodów?

Wiele osób myśli, że jeżeli zdecyduje się na samodzielną sprzedaż pojazdu, otrzyma zadowalającą kwotę. Niestety, rzeczywistość bywa często rozczarowująca. Własnoręcznie wyceniając wartość pojazdu możemy popełnić błąd, jeżeli nie mamy doświadczenia w tej kwestii. Po zbyt długim oczekiwaniu na potencjalnych zainteresowanych, będziemy być może próbowali obniżyć stawkę. Ryzykujemy także trafieniem na nieuczciwych kupców, którzy będą próbowali nas przekona, że nasz pojazd wart jest o wiele mniej.

Jeżeli nie znamy się na motoryzacji, nie znamy rynkowych stawek pojazdów, dysponujemy starym lub uszkodzonym autem – warto skorzystać ze skupu pojazdów. Możemy otrzymać całkiem wartościową kwotę za nasz samochód i cieszyć się tym, że szybko i bezproblemowo go spieniężyliśmy.

źródło zdjęcia: freepik.com

Redakcja