Dobre taxi. Po czym poznać solidnego przewoźnika?

Przejazd taksówką to coraz częściej wybierany środek komunikacji. Niestety często słyszy się historie o nieuczciwych kierowcach, specjalnie wydłużających trasę lub stosujących nieprawidłową, droższą taryfę. W jaki sposób można się obronić przed takimi praktykami i jak rozpoznać uczciwą firmę przewozową? Dowiedz się o paru faktach, które pomogą Ci wybrać dobrego przewoźnika taxi.

Wysokiej jakości flota

Flota składająca się ze sprawnych i komfortowych samochodów to jeden z ważniejszych aspektów dla działalności przewoźnika. Warto, aby oprócz tradycyjnych pojazdów firmy oferowały przejazd 7-osobowym vanem. Taką usługę proponuje np. Euro-Taxi. Warto też wiedzieć, że według przepisów taksówka przeznaczona do przewożenia osób powinna być wyposażona w:

  • taksometr elektroniczny z ważną legalizacją,
  • kompletną apteczkę,
  • miejsce na bagaż podręczny pasażerów,
  • lampę z napisem „Taxi” umieszczoną na dachu.

Samochód powinien być czysty. Zwłaszcza w czasach pandemii należy regularnie sprzątać pojazd. Sprawność taksówki to ważna kwestia, wątpliwości powinny wzbudzić wszelkie odarcia, wgniecenia samochodu oraz brak kompletnego wyposażenia w środku.

Przejrzysty cennik

Nic tak nie powoduje niesmaku, jak niespodziewanie wysoki koszt usługi. Podczas zamawiania taksówki warto sprawdzić, czy przewoźnik ma na swojej stronie internetowej przejrzysty cennik za przejazd. Informacji na temat cennika korporacji taksówkarskiej może udzielić także dyspozytor. Cena kursu składa się z następujących elementów:

  • opłaty początkowej – za tzw. trzaśnięcie drzwiami, jest to koszt naliczany za przyjazd taksówki,
  • opłaty postojowej – wliczają się w nią wszystkie przystanki i zatrzymania podczas przejazdu,
  • opłaty za przejazd – jest zależna od ilości przebytych kilometrów, strefy i obowiązującej taryfy czasowej.

Uczciwy kierowca powiadomi Cię o zbliżonym koszcie przewozu, zanim rozpocznie się kurs. Dodatkową zaletą będzie także możliwość wykonania płatności nie tylko za pomocą gotówki, ale także kartą lub blikiem.

Profesjonalny taksówkarz

Odpowiednie nastawienie kierowcy to również istotny aspekt przy wyborze korporacji taksówkarskiej. Nikt nie chce dzielić czasu przejazdu z niemiłą osobą. Profesjonalny taksówkarz nie tylko charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, ale także doskonałą znajomością topografii miasta. Oprócz idealnej orientacji w terenie dobry kierowca powinien jeździć bez zbędnego przedłużania kursu, ale również z zachowaniem przepisów prawa drogowego. Jego zadaniem jest dowiezienie klienta bezpiecznie i punktualnie na miejsce.

Redakcja