Autoryzowany serwis Volvo – czy warto naprawiać w nim swoje auto?

Serwisowanie auta to bardzo ważna rzecz dla dobrej, długotrwałej i jak najbardziej rozsądnej cenowo eksploatacji. Wiele osób szuka w tym oszczędności na przykład poprzez wybór tańszego warsztatu. Czy opłaca się jednak korzystać z Autoryzowanych Serwisów Volvo, czy też innych marek? 

Czym dokładnie jest autoryzowany serwis Volvo?

Punkty takie jak autoryzowany serwis Volvo są określane skrótem ASO. Jest to więc tak w zasadzie nieautoryzowany serwis, a autoryzowana stacja obsługi. Czasem działa ona samodzielnie bez salonu w sąsiedztwie, lecz praktycznie zawsze ASO znajdziemy w tym samym miejscu co autoryzowanego dealera danej marki. Jedyne wyjątki to sytuacje, w których ASO działa przez parę lat po wycofaniu aut pewnego producenta z rynku. Wtedy zazwyczaj zapewnia on działanie autoryzowanych stacji obsługi przez kolejne kilka lat.

Gdzie można serwisować auto?

Serwisowanie auta to jedna z głównych rzeczy wpływających na jego koszta eksploatacji. Od tego, w jaki sposób o auto się dba, czyli o to czy dokonuje się terminowych przeglądów, napraw i wymian płynów eksploatacyjnych zależy dobra kondycja poszczególnych podzespołów w znacznie dłuższej perspektywie. Dlatego warto wiedzieć, gdzie można serwisować swój samochód. Ci, którzy są świetnie wykształceni pod względem mechaniki i posiadają odpowiedni sprzęt mogą to robić oczywiście samodzielnie. Jest to jednak dość rzadkie. Poza tym najczęściej do wyboru mamy ASO oraz niezależny warsztat.

Autoryzowany serwis czy niezależny warsztat – co lepsze?

Miejsce, w którym najbardziej opłaca się serwisować auto jest obiektem debat wielu kierowców już od lat. Oba miejsca, czyli Autoryzowana Stacja Obsługi oraz niezależny warsztat samochodowy mają oczywiście wady i zalety. Zaczniemy od omówienia tych dotyczących ASO.

Wybór autoryzowanego serwisu Volvo czy też innej marki to przede wszystkim gwarancja tego, że nasze auto będzie serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta przez specjalistów, którzy znają się na samochodach danej marki. Ponadto w ten sposób można korzystać z oryginalnych, pochodzących od producenta części zamiennych, które często posiadają gwarancję. Wada to najczęściej cena. Ta jest znacznie wyższa z racji na fakt użycia oryginalnych części, a także posiadania tytułu autoryzowanej stacji obsługi, czyli wyższej jakości obsługi.

Niezależny warsztat dobrze sprawdzi się przy ewentualnie niewielkich wymianach czy też starszych autach. Problemem często jest brak dokładnej znajomości aut danej marki, czy też danego modelu, a także trudniejszy dostęp do oryginalnych części. 

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *