3-drzwiowe MINI Cooper Hatch — wyjątkowe auto do miejskiej eksploracji

Samochody osobowe z serii MINI Hatch cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony miłośników motoryzacji. Nie powinno to nikogo dziwić – z uwagi na swoje niewielkie rozmiary model ten świetnie się, jeśli poszukujesz idealnego pojazdu do jazdy po mieście. Czym charakteryzują się auta osobowe typu MINI Hatch? Przeczytaj nasz tekst, a na pewno się zawiedziesz – czeka na Ciebie solidna dawka cennych informacji.

Samochody osobowe MINI Hatch – podstawowe informacje

Auta osobowe MINI Hatch są obecne na rynku już od wielu lat. Zdaniem niektórych wyglądają one niezbyt imponująco. Rzeczywiście, niewielkie rozmiary mogą sprawiać, że samochód MINI Hatch zostanie uznany za nieodpowiedni dla osób lubiących nowoczesność czy szybką jazdę.

Opisywany model samochodu osobowego jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych – oto niektóre spośród dostępnych wersji:

  • zielony,
  • niebieski,
  • szary,
  • czarny.

Przy czym możliwe jest ustawienie innego koloru dla dachu samochodu.

Gdzie można zobaczyć i kupić pojazdy typu MINI Hatch?

Jednym z miejsc, w których można zapoznać się z ofertą w zakresie MINI Cooper Hatch i zobaczyć te samochody na własne oczy, jest autoryzowany serwis MINI Kraków. Atutem tego miejsca jest między innymi doświadczona kadra składająca się z doświadczonych pracowników – miłośników motoryzacji. Dzięki wizycie w tym miejscu można zapoznać się z poszczególnymi modelami pojazdów (dane techniczne, warianty kolorystyczne, wygląd karoserii oraz wnętrza pojazdu), odbyć jazdę próbną, a także – co jest równie istotne – skonsultować się odnośnie warunków finansowania zakupu auta.

Warto przy tym pamiętać, że serwis MINI Kraków to miejsce, w którym można dokonać zakupu akcesoriów do auta oraz zlecić niektóre usługi serwisowe. Wszystko to sprawia, że punkt obsługi MINI w Krakowie jest miejscem, w którym można liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie samochodów osobowych.

MINI Cooper Hatch – wnętrze pojazdu również wygląda obiecująco

Ciekawie wygląda również wnętrze tego samochodu osobowego. Przede wszystkim uwagę na siebie zwraca skórzana kierownica. Dzięki skórze typu Nappa całość wygląda nowocześnie i obiecująco. Całości dopełnia czytelny, designerski wyświetlacz, na którym można znaleźć takie podstawowe informacje jak na przykład prędkość jazdy, temperatura powietrza itp. Całość jest usprawniona o system MINI Connected, czyli aplikację mobilną pozwalającą np. na sterowanie telefonem za pomocą głosu.

Samochody MINI Cooper Hatch – możliwość konfiguracji pojazdu

Ciekawym rozwiązaniem, które oferuje klientom producent samochodów MINI Cooper Hatch, jest możliwość konfiguracji zamówienia. Jakie są możliwości w tym zakresie? Przede wszystkim klienci mogą wybrać takie modele samochodów, które różnią się między sobą pod kątem:

  • mocy silnika – przykładowo, Hatch 3dr Cooper S ma moc na poziomie 178 koni mechanicznych (KM), podczas gdy w przypadku Hatch 3dr John Cooper Works jest to nawet 231 koni mechanicznych,
  • rodzaj paliwa – dostępne samochody benzynowe (zalicza się do nich na przykład Hatch 3dr Cooper oraz Hatch 3dr John Cooper Works) oraz elektryczne (Hatch 3dr Cooper SE),
  • zużycie paliwa i emisja dwutlenku węgla CO2. Przykładowo, jest to 6 − 5,5 L/100 KM i 136 − 124 g/km CO2, podczas gdy pojazd o większej mocy silnika Hatch 3dr John Cooper Works zużywa 6,9 − 6,6 L/100 KM oraz emituje 157 − 151 g/km CO2.

Oprócz tego można modyfikować takie pozornie nieistotne komponenty jak na przykład obręcze do kół (w ofercie dostępne są na przykład 17″ aluminiowe obręcze Pedal Spoke Black oraz 18″ aluminiowe obręcze MINI Yours British spoke 2-tone z ogumieniem Runflat).

MINI Cooper Hatch

Samochody osobowe MINI Cooper Hatch to pojazdy niewielkie, ale dzięki dobrej mocy silnika sprawdzą się one zarówno w mieście, jak i podczas wykonywania długich tras. Z uwagi na ciekawy design auto to powinno wzbudzić sympatię właściwie u osób w każdym wieku, obojga płci. Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania, być może to właśnie MINI Hatch będzie odpowiednim wyborem? Jeżeli tak, przekonaj się o tym i odwiedź serwis MINI Kraków.

Redakcja